ایران یکی از سه کشور برتر از لحاظ تنوع محصولات صنایع دستی

مدیرکل دفتر صادرات گفت: ایران یکی از سه کشور برتر از لحاظ تنوع محصولات صنایع دستی است که بیش از ۲۹۵ رشته صنایع دستی دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی؛ پویا محمودیان در نشست هیئت چین با دفتر صادرات معاونت صنایع دستی افزود: ایران یکی از سه کشور برتر از لحاظ تنوع محصولات صنایع دستی است و بیش از ۲۹۵ رشته صنایع دستی دارد و ۳۱ استان کشور نیز هرکدام صنایع دستی بومی دارند.

وی ادامه دارد: صنایع دستی کاربردی مثل ظروف و وسایل استفاده شده در امور روزمره و صنایع دستی فاخر و لوکس ایران، دو دسته ای هستند که هرکدام در چین مخاطبان خاص خود را دارند.

محمودیان ابراز امیدواری کرد از اینکه همکاری های آینده و برنامه ریزی خوب بتوانیم بخش صنایع دستی این مرکز تجاری را راه اندازی کنیم.

محمودیان با اشاره به نمایشگاه سوزن دوزی های بلوچ که در ماه آوریل گذشته، توسط این معاونت در شهر شن زن برگزار شده بود و از استقبال خوبی از طرف مردم آن شهر روبرو شد افزود: کشور ما از صنایع دستی غنی برخوردار است و ما آماده همکاری، تسهیل زمینه های کاری، نظارت و معرفی هنرمندان و محصولات صنایع دستی ایران هستیم.

نخستین مرکز تجاری ایران در چین در ماه می افتتاح خواهد شد و در بخش صنایع دستی فضایی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰متر مربع در نظر گرفته شده است.

مسئول اجرای پاویون ملی ایران در شانگهای نیز ضمن ابزار امیدواری به برپایی این مرکز گفت: شهرهای شانگهای، پکن، شن زن و هنگ کنگ چهار شهر تجاری و مهم چین هستند که افتتاح بخش صنایع دستی در پاویون ایران هم می تواند صنایع دستی ایران را به مخاطبان چینی بشناساند و هم به صورت فروشگاهی، مردم بتوانند خرید کنند.

نظر دهید