آغاز مرحله چهارم طرح کاروان پیوند/ خرید حصیر در قالب سفارش

 

 

امیرمهدی طاهری فر، در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من، با اظهار این مطلب گفت: بعد از گذشت پنج ماه از شروع طرح کاروان پیوند که به ابتکار معاون صنعت ها دستی کشور تشکیل شد، احتیاج بازار شناسایی شده و اکنون فرصت به تامین فرآورده ها توصیهی و با کیفیت هست تا بتوان با افزایش […]

امیرمهدی طاهری فر، در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من، با اظهار این مطلب گفت: بعد از گذشت پنج ماه از شروع طرح کاروان پیوند که به ابتکار معاون صنعت ها دستی کشور تشکیل شد، احتیاج بازار شناسایی شده و اکنون فرصت به تامین فرآورده ها توصیهی و با کیفیت هست تا بتوان با افزایش کیفیت و فراگیر شدن حصیرهای ایرانی، جلوی واردات حصیرهای بیرونی گرفته گردد.

مدیر عامل کمپانی حامی های میراث فرهنگی، صنعت ها دستی و گردشگری ایرانیان در ادامه اضافه کرد: امروزه در دنیا کالاهای متمایز و خلاقانه ای با حصیر می سازند اما در ایران تولید حصیر هنوز با شیوه های سنتی و عضوی های محدود ادامه دارد که قصد داریم در مرحله چهارم با خرید کالاهای توصیهی، حصیربافی در ایران را هم از لحاظ متدهای تولید و هم از نظر انطباق طرح و کیفیت ساخت با سلیقه استفاده کننده  ارتقا دهیم تا توان رقابت با نمونه های بیرونی را داشته باشد.

طاهری فر گفت: از همین جا از تمام حصیربافانی که توان دارند کالاهای توصیهی خواسته شده را ببافند دعوت می کنیم تا در مرحله چهارم طرح کاروان پیوند ما را یاری کنند.

او علاوه بر این به ادامه راه کمپین ملی #حصیربخریم اشاره نمود و اضافه کرد: در صورت وجود بازار دایمی برای حصیر، ما هم توان داریم به صورت مستمر طرح پشتیبانیی کاروان پیوند را ادامه دهیم و برای حصیربافانی که غالبا از وضعیت اقتصادی نامناسبی برخوردارند، اشتغال دایم ایجاد کنیم.

استانهای سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد و گیلان از استانهایی می باشند که قرار هست ادامه طرح کاروان پیوند در آنجا دنبال گردد.

طرح خرید ضمانتی صنعت ها دستی به همت معاونت صنعت ها دستی کشور با خرید ضمانتی حصیر از استانهای جنوبی در تیرماه شروع گردید و تا هم اکنون نمایشگاه هایی در کاخ نیاوران، برج میلاد، مصلای تهران، فدراسیون شطرنج، نمایشگاه بین المللی صنعت ها دستی، پارک قیطریه، فرهنگسرای رسانه و نمایشگاه های صنعت ها دستی استانی در استانهای همدان و اصفهان از طریق مجری طرح برگزار شده هست.

 

راهنمای سفر من

 ۳ دی ماه ۱۳۹۶

https://mytourguide.ir/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است