راه‌اندازی نخستین پاساژ اینترنتی صنایع‌دستی

 

 

 

 

نخستین پاساژ اینترنتی صنایع‌دستی کشور با هدف بسترسازی برای ارتباط مستقیم هنرمند و خریداران با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی (عیدانه) راه‌اندازی شد.
امیرمهدی طاهری‌فر، مدیرعامل شرکت تعاونی حامیان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایرانیان در این باره به جام‌جم می‌گوید: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات هنرمندان صنایع‌دستی عدم دسترسی آنها به ابزارهای نوین فروش محصولات، عدم امکان تعیین قیمت نهایی محصولات به دلیل وجود واسطه‌ها و نیز سخت بودن ایجاد بازارهای جدید است. اغلب هنرمندان به دلایل مختلف نمی‌توانند محصولات خود را به بازار هدف برسانند، چراکه اصولا بازاریابی و فروش تخصص آنها نیست. هنرمندان باید انرژی، وقت و خلاقیت خود را صرف تولیدات باکیفیت‌تر و بهتر کنند. به همین منظور این شرکت به عنوان حلقه واسط بین هنرمند و بازار و یکی از شرکت‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی  با وظایفی از جمله حمایت از هنرمندان و بسترسازی برای فروش محصولات آنها به نفع خودشان، اقدام به راه‌اندازی سامانه فروش دیجیتال محصولات صنایع‌دستی با ایجاد وبگاهی به عنوان پاساژ اینترنتی کرده است.
طاهری‌فر می‌افزاید: به این ترتیب هنرمندان در هر جای کشور می‌توانند بدون واسطه از بستری که توسط شرکت حامیان ایجاد و به‌صورت مداوم به روزرسانی و پشتیبانی فنی می‌شود، محصولات‌شان را با قیمت مورد نظر خود در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند و خریداران نیز می‌توانند مطمئن باشند پولی که بابت خرید صنایع‌دستی می‌پردازند، به صورت مستقیم به حساب هنرمند واریز می‌شود./ جام‌جم

 

جام جم

 ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۷

http://jamejamdaily.ir/Newspaper/Page/5346/Life/16/0

 

 

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است