پاساژ اینترنتی فروش محصولات صنایع دستی در سطح کشور راه اندازی شد

 

 

خبرگزاری شبستان – البرز

یکی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری در استان البرز که در ورودی شهر کرج قرار گرفته است، کاروانسرای شاه عباسی است که امروزه به عنوان بازارچه دائمی صنایع دستی همه روزه شاهد استقبال عموم مردم است.

کاروانسرای شاه عباسی در میدان قدس شهر کرج امروزه به واسطه اهتمام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز به عنوان مرکزی برای ارائه محصولات صنایع دستی و گردشگری این استان است.

این مکات تاریخی یکی از آثار به یادگار مانده از معماری دوره صفویه در شهر کرج است که در مسیر راه ابریشم قرار دارد با این وصف پیش از این درب های این مکان تاریخی به دلیل بی توجهی مسئولان بسته بود و گمانه ها بر مخروبه شدن این مکان تاریخی و فرهنگی استان البرز می رفت.

طی چند سال گذشته با اهتمام متولیان امر این مکان مورد توجه قرار گرفت و امروزه یک رستوران مجلل در بخشی از کاروانسرا و در دیگر اتاقک ها میدان مرکزی به واسطه حضور هنرمندان صنایع دستی حال و هوای دیگری را برای این مکان تاریخی رقم زده است.

امیر مهدی طاهری فر، مدیر عامل شرکت تعاونی حامیان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری طی بازدید از این کاروانسرا گفت: اهمیت حفظ جاذبه های گردشگری و فرهنگی استان البرز و توجه به صنعت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان را بر آن داشت که نسبت به بهینه سازی استفاده از این امکان تاریخی به نفع مردم بهره برداری نماید و این امر قابل تقدیر است.

طاهری فر افزود: حمایت ویژه از هنرمندان در زمینه معرفی آثار و بسترسازی در جهت فرمایش مقام معظم رهبری در بحث کارآفرینی و اشتغال ایجاب می کند نسبت به صنایع دستی به عنوان صنعت بومی کشور بیش از پیش توجه شود.

این مسئول خاطرنشان شد: بنابر بررسی های تخصصی و برنامه ریزی های صورت گرفته طرح اینترنتی فروش محصولات صنایع دستی در کشور افتتاح می شود.

وی توضیح داد: فاز اجرایی طرح فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی از استان البرز آغاز می شود و هنرمندان با دسترسی به سایت فروش محصولات و بارگذاری آثار خود تولیدات را بدون واسطه در اختیار خریدار قرار می دهند.

عبدالناصر میرچی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز نیز در این رابطه عنوان کرد: یکی از دغدغه های هنرمندان صنایع دستی خرید تولیدات آنان بدون واسطه است.

این مسئول توضیح داد: با ارائه طرحی با این عنوان که حرکت منسجمی برای هنرمندان این صنعت صورت گیرد برای نخستین بار پاساژ اینترنتی صنایع دستی کشور به آدرس shop.hamiyan-co.com برای فروش محصولات صنایع دستی تدوین شد.

 

خبرگزاری شبستان

 ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۶

http://shabestan.ir/detail/News/621968

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است