کاروان صنایع دستی ایران در تهران

 

 

مدیرعامل شرکت حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری دومین نمایشگاه کاروان صنایع دستی در تهران، خبر داد.

امیرمهدی طاهری فر در خصوص حرکت کاروان صنایع دستی ایران اظهار داشت: این کاروان در اواخر تیرماه، از استان البرز کار خود را آغاز کرد و حالا به تهران رسیده است. هدف از این کار معرفی هنرهای سنتی، صنایع دستی و اشاعه فرهنگ استفاده از صنایع دستی بین مردم است.

وی در این زمینه افزود: دومین نمایشگاه کاروان صنایع دستی ایران از ۲۶ تا ۳۱ مرداد در فرهنگسرای اشراق، برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به جزییات برگزاری نمایشگاه کاروان صنایع دستی ایران اشاره کرده و بیان کرد: در این نمایشگاه، ۴۰ غرفه از استان های کرمانشاه، یزد، هرمزگان (قشم)، کرمان، زنجان، مشهد، اصفهان، تهران، البرز، گیلان و آذربایجان حضور دارند.

طاهری فر در ادامه به اهمیت بخش صنایع دستی در اقتصاد کشور اشاره کرده و تصریح نمود: صنایع دستی یکی از بهترین راه ها برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی می توان با هزینه کم اشتغال زایی فراوانی ایجاد کرد، ابراز نمود: دو ویژگی مهم این هنر صنعت ایجاد شغل با کمترین سرمایه گذاری و نیز سرمایه ای بودن کالاهای صنایع دستی است.

مدیرعامل شرکت حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به بخش صنایع دستی از سوی مسئولین کشور، خاطرنشان کرد: امروزه توسعه صنایع دستی، نیازمند تغییر نگاه کلان جامعه در مسئولان دستگاه های اجرایی و مردم است.

طاهری فر یادآور شد: تلاش بر این است که کاروان صنایع دستی بتواند گام کوچکی در آشتی مردم با هنرهای سنتی بردارد و آنها را با آثار هنری مردم دیگر شهرها آشنا کند. در کاروان صنایع دستی ایران هنرمندان صنایع دستی از اغلب استان های کشور حضور دارند و برخی از آن ها برای آشنایی مردم با چگونگی مراحل تولید یک اثر هنری، کارگاه تولید زنده صنایع دستی برپا می کنند.

لازم به ذکر است این نمایشگاه از ۲۶ تا ۳۱ مرداد در فرهنگسرای اشراق، از ساعت ۱۷ تا ۲۳ میزبان علاقه مندان و هنردوستان خواهد بود.

 

مرجع تخصصی صنایع دستی ایران «شرفه»

 ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۵

http://www.sharafe.com/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b5%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%b9-%d8%af%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است