ارتقای زبان‌های خارجی در گردشگری ایران

 

سطح دوره‌های آموزشی گردشگری و افزایش رضایتمندی گردشگران در پی انعقاد تفاهم نامه اخیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محقق می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هدف از انعقاد تفاهم‌نامه منعقد شده فی مابین «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری به عنوان کارفرما و نیز «امیر مهدی طاهری فر» مدیر عامل شرکت حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، توانمندی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به‌ویژه مسلط به زبان‌های خارجی، سنجش میزان توانمندی این افراد جهت فعالیت در بخش گردشگری به صورت حرفه ای وگسترش وارتقاء سطح آموزش‌های کوتاه مدت گردشگری به شمار می‌آید.

با امضاء این تفاهم‌نامه ضمن ارتقاء سطح آموزش گردشگری، گامی جدی برای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی برداشته می‌شود و بخشی از وظایف تصدی گری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار می‌شود.

بر این اساس در چارچوب منعقده، شرکت حامیان به عنوان عامل چهارم، نسبت به معرفی موسسه حقوقی توانمند در زمینه آموزش زبان‌های خارجی اقدام می‌کند. موسسه حقوقی به عنوان عامل سوم نیز آزمون تعیین سطح دانش زبان خارجی و مصاحبه متقاضیان فعالیت در حوضه گردشگری، به‌ویژه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و همچنین مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی را عهده دار خواهد بود.

این در حالیست که عامل سوم  نسبت به طراحی و اجرای دوره آموزشی زبان‌های خارجی برای فعالان در حوزه راهنمایان، دفاتر خدمات مسافرتی، هتل داران و رستوران داران حرفه ای، در صورت نیاز سازمان اقدام خواهد کرد. گفتنی است اجرای هرکدام از بخش‌های تفاهم نامه زیرنظر و با تائید نهایی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری انجام خواهد شد.

 

خبرگزاری تسنیم

 ۷ دی ماه ۱۳۹۴

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/10/07/955993/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است